/  Жаңылыктар   /  КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН УЛУТТУК ТАРЫХ МУЗЕЙИНИН ЭКСПОЗИЦИЯСЫНДА ЭМГЕК СИⱧИРГЕН АРХИТЕКТОР АСКАР ИСАЕВДИН БУРЧУ АЧЫЛДЫ

КР Баатыры М. Шеримкулов, КР Улуттук тарых музейинин жетекчиси, профессор Жылдыз Бакашова, архитектордун кѳрүнүктүү ишмер замандаштары жана жакындарынын катышуусунда, ага арналган бурчтун тасмасын кесүү менен иш-чара башталды.Атайын бурчтагы советтик жана кыргыз архитекторунун фотосүрѳттѳрү, күбѳлүктѳрү, сыйлыктары жана документтерден турган текчеде, ѳмүрүнүн урунттуу учурлары чагылдырылды.Иш-чара инсандын архитектура тармагына сиңирген эмгегин эскерген тегерек отурум менен уланып, “Мекеним сенден башталат” аталыштагы мазмунду документалдык тасма кѳрсѳтүлдү.Улуттук музейде ачылган кѳрүүчүлѳрдүн жана жаштардын келечегине таасирин тийгизүүчү, кезектеги элге кызмат кылган инсандын бурчунун ачылыш иш-чарасы ийгиликтүү жыйынталды.