/  Жаңылыктар   /  КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН УЛУТТУК ТАРЫХ МУЗЕЙИНЕ РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЫНЫН КОРГОО МИНИСТРЛИГИНИН ДЕЛЕГАЦИЯСЫ КЕЛДИ

КР Коргоо министрлиги менен РФ Коргоо министрлигинин ортосундагы аскердик кызматташуунун алкагында, Тарых музейине саякат жасаган Россиянын куралдуу күчтѳрүнүн делегат ѳкүлдѳрүнѳ маданий экскурсия уюштурулду.
Илимий кызматкер тарабынан Борбордук Азиядагы орток маданияттар, орус-кыргыз алакасы жана кызыктуу коллекциялары тууралуу маалымат берилди.
Биздин доорго чейинки 800-300 миң жылдык эски артефактардан – кыргыздардын нарк-насили, тарых-таржымалы камтылган окуяларга чейин угушту.
Соңунда, уюштуруучулар жигердүү кызматташып келе жаткан тарыхый мекемеге ыраазычылыгын билдирип кетишти.